Laické poradenství - tzv. "mamušky"

Vaše miminko se narodilo náhle a příliš brzy ...Většina rodičů se v této chvíli cítí zmatená... Zdá se jim, že trápení a nejistota nikdy neskončí... Bojí se doufat a věřit, že bude lépe ... Ptají se: "Proč zrovna nám? Co jsme udělali špatně? Jak jsme tomu mohli zabránit? Jsme dobrými rodiči? "

Pomohlo by vám vědět, jak si s těmito pocity poradili jiní? Jak jim se podařilo zvládnout tak náročné období? Jak se učili stát se oporou svému miminku?
Podobné pocity si prožilo mnoho rodičů na začátku cesty s miminkem po předčasném narození. Některé z maminek odrostlejších nedonošeňátek by rády nabídly podporu a prostor pro společné sdílení a povídání o vás a miminku.


Na tyto kontaktní adresy můžete psát. Maminky jsou laické poradkyně Nedoklubka – „mamušky“. Jsou to obyčejní rodiče, tak jako vy. Znají vaše pocity, protože si prošli podobnými zkušenostmi jako Vy. Aby dokázaly účinně pomáhat a svým přístupem k novým rodičům nevědomky neuškodily, procházejí semináři ( Kojení, psychomotorický vývoj dětí, první pomoc u dětí, krizová intervence atd. a psychologickou supervizí.

Laické poradenství
Laické poradkyně – maminky, které si prošly zkušeností předčasného porodu a navštěvují odborné semináře, díky nimž dokáží provést rodiče prvními těžkými týdny po narození miminka. Maminky jsi ochotné a připravené vás provázet a odpovídat na vaše otázky a zprávy v uvedených dnech a časech.
*Veronika Hřebejkovámamuska.verca@seznam.cz . Dominik, narozený ve 24. týdnu ve FN v Plzni. PO, ST, PA 20 – 21. Příběh najdete zde:
*Vlaďka Nejdlovámamuska.vladka@seznam.cz . Adámek, narozený ve 29. týdnu ve FN v Plzni. PO a ST 20 – 21. Příběh najdete zde:
*Michaela Lískovcovámamuska.misa@seznam.cz. Vojtík, narozený ve 26. týdnu v Českých Budějovicích. UT, CT 10 – 11. Příběh Vojtíka si můžete přečíst zde:
*Lucka Hladkámamuska.lucka@seznam.cz . Adélka a Terezka, narozené ve 25 + 2 týdnu v Podolí v Praze. Příběh najdete zde:
*Kamila Juříčkovámamuska.kamca@seznam.cz. Daneček, narozený ve 34. týdnu v Městské nemocnici Ostrava. PO, ST 19-20. Maminka může radit při sluchovém problému děťátka. Příběh Danečka si můžete přečíst zde:
*Eliška Podlipskámamuska.ela@seznam.cz. Rozárka, narozená ve 31. týdnu ve VFN "U Apolináře". PO 9-10 a ČT 19-21.  Příběh Rozárky si můžete přečíst zde:Tato služba našeho sdružení Nedoklubko je bezplatná.

Kdybyste měla zájem se novou "mamuškou" stát, a jste již více než jeden rok od předčasného porodu, napište prosím na adresu: liskovcova@nedoklubko.cz, nebo volejte tel. 605 058 868, kde se dozvíte podrobnosti. Děkujeme Vám!

Letáček ke stažení, za jehož umístění u vás v mateř. centru či nemocnici předem děkujeme, najdete zde: Laické poradkyně-leták (momentálně nedostupný)


Velký dík patří i sponzorovi projektu, společnosti T-Mobile, která v minulosti poskytla "mamuškám" deset mobilních telefonů s čísly pro linky laických poradkyň.