Oblečky

Miminka narozená příliš brzy, tráví první týdny svého života v inkubátorech - bedýnkách, které se snaží poskytnout to nejlepší prostředí pro dozrání miminek a nahrazují zčásti i teplo maminčina bříška. Dříve ležela miminka v inkubátorech nahá, jen s plenkou. Dnes je sestřičky oblékají do čepiček, ponožtiček, rukavic a balí do deček a polohovátek. Nejenom proto, aby miminka neztrácela potřebné teplo, které se jim tak špatně udržuje a vytváří, ale i proto, aby vypadala méně bezbranně a "ztraceně". Protože se miminek rodí předčasně již více než devět tisíc ročně, potřeba oblečků  je stále veliká.
Jsme proto nesmírně rádi, že je mnoho ochotných rukou a srdcí, které s oblékáním nejmenších dětiček pomáhají. Budete-li se chtít přidat i Vy, návody a velikosti najdete na těchto stránkách v levém menu, pod názvem Háčkování, pletení, pomůcky pro mimča anebo si můžete stáhnout a vytisknout několik základních návodů, které jsou v souboru zde :
NÁVODY ke STAŽENÍ
Tabulku rozměrů předčasně narozeného miminka dle gestačního týdne naleznete zde:

Pokud se vám zobrazí málo návodů a fotek v sekci Háčkujeme, pleteme...., klikněte v horní části stránky na odkaz "Zobrazit starší příspěvky". Chcete-li si prohlédnout již hotové oblečky, které již hřejí nedonošeňátka v nemocnicích, klikněte anebo si vyberte v levém menu : Dárečky v nemocnicích .
Pro předání vašich oblečků do nemocnic prosím kontaktujte koordinátorku, která do nemocnice ve vašem kraji dochází a je domluvená se sestřičkami na pravidelném předávání ( seznam koordinátorek najdete zde Oblastní koordinátoři nebo napište na liskovcova@nedoklubko.cz).


Všem Vám předem děkujeme za pomoc a podporu nedonošeňátek a jejich rodin. Nedoklubko, z.s.