1. května 2017

Jarní předávání dárečků na neonatologickém oddělení ve VFN "U Apolináře" v Praze - 21.4.2017

V pátek jsme navštívili maminky a jejich kulíšky v nemocnici. Poprvé jsme přinesli háčkované chobotničky do inkubátoru. Tento projekt a jeho hlavní myšlenka k nám přichází ze zahraničí. Bylo zjištěno, že předčasně narozená miminka objímací roztomilé chobotničky v inkubátoru mají pravidelný srdeční tep, lépe dýchají a jsou klidnější. 
Chapadélka chobotniček pravděpodobně připomínají miminkům pupeční šňůru a měkká bavlna zase matčinu dělohu. O umístění do inkubátoru, ale rozhoduje ošetřující lékař.
Krásné, barevné, jemné a decentní chobotničky pro Apolinář vyrobila milá a neuvěřitelně šikovná pí. Martina Hofmanová, maminka 2 krásných dětiček. 
Martinko, mockrát děkujeme za vaši velkou pomoc. Vaše chobotničky mají v nemocnici opravdu velký úspěch!
Přinesli jsme maminkám na oddělení: 25 háčkovaných chobotniček, 15ks bavlněného oblečení, jemný fleece (3x3m), 25 balíčků (balíček obsahuje - dvoje pletené bačkůrky, náušnice, motýlek na květinu, letáček Nedoklubko a vzkaz mamince), 16 deček a 10 čepiček od Petry Fojtové a 50 dárečků pro radost rodičům od dětí z MŠ Lenešice a od Jany Koubové z Mostu. Moc děkujeme naší dlouholeté dobré duši Péťe Fojtové a též MŠ Lenešice a Janě Koubové.
Markétka Řehořová předala vrchní sestře Míše Kolářové informace o projektu pana MUDr. Michala Kouckého Ph.D., na kterém bude Nedoklubko spolupracovat. Projekt pomáháme (ne) donošení má podpořit výzkum příčin a prevence předčasných porodů, což je problematika zcela nová, unikátní a v tomto oboru dokonce převratná. Projekt pomáháme (ne) donošení vznikl ze snahy podpořit lékařský tým, který se spojil za účelem rozvoje výzkumu problematiky předčasných porodů od teorie k praktické, pomoci těm, kteří jí potřebují. 
Jsme moc rádi, že jsme viděli vrchní sestřičku Míšu Kolářovou, staniční sestry Janičku Rosolovou a Šárku Harvánkovou, jsou to dámy na svém místě, skutečné profesionálky, tak milé a empatické. Děkujeme za rodiče, že děláte svoji práci tak dobře.....bez vás by to u Apolináře nešlo. Děkujeme!
Poprvé se předávání zúčastnila i naše nová kolegyňka Petra Kašparová, má roční holčičku narozenou u Apolináře a nyní nám v Nedoklubku moc pomáhá. Jsme rádi, že Pera patří k nám. Vítej Petro!
Jarní předávání bylo jako vždy příjemné, citlivé, emoční a velmi přínosné.
Brzy se do Apolináře vrátíme, v květnu vyjde nové číslo našeho časopisu "Nejste v tom sami", tak ho do Apolináře rodičům přineseme a v neděli 18.června se koná "Setkání rodin dětí" narozených u Apolináře, těm kterým je 2-4 roky, tam také nebudeme chybět.
Děkujeme všem, že pomáháte s námi, že v tom rodiče a kulíšci NEJSOU SAMI.
Andrea Dohnalová, Markéta Řehořová se svými úžasnými kulíšky (Míšou a Ríšou) a Petra Kašparová
NEDOKLUBKO z.s.










































2 komentáře:

  1. Úžasný nápad, opravdu přírodě vůbec nerozumíme, je to tak logické - obětí, bezpečí a teplo.

    OdpovědětVymazat
  2. Úžasný nápad, opravdu přírodě vůbec nerozumíme, je to tak logické - obětí, bezpečí a teplo.

    OdpovědětVymazat