27. prosince 2016

Vánoční předávání ve VFN U Apolináře v Praze - 21.12.2016

V čase vánočním mají rodiny trávit čas pospolu v teple domova, ale bohužel některé maminky, rodiče předčasně narozených dětí bývají v tento čas se svými dítky v nemocnicích, a tak jsme přišli pozdravit lékaře, sestřičky a především maminky u Apolináře v Praze. 

Zahráli jsme si na Ježíšky a předali neonatologickému oddělení 2 nové a tolik potřebné potahy na inkubátor Giraffe, které ušili šikovné duše v chráněné dílně v Červeném Kostelci. Peníze na tyto potahy jsem dostali od naší kolegyně Leničky Vokáčové, která v listopadu pořádala "Bazárek" a výtěžek šel na potřebné věci do nemocnic v rámci Nedoklubka. Dále jsme na oddělení předali zavinovačky a mnoho bavlněných oblečků a 20 časopisů Nejste v tom sami.

Maminkám jsme osobně předali 6 krásných plenkových dortíků od úžasné maminky třech dítek Katky Švejnohové (www.babycake.cz) a mnoho háčkovaných hřejivých dek a oblečků. Těmi nejroztomilejšími Ježíšky a největší vzpruhou pro maminky byli 3 předčasňátka od Apolináře - Ríša, Míša a Anika. Namalovali nádherná přání, veškeré dary předali vrchní sestře Míše Kolářové a Evičce Kuličkové a především navštívili maminky na pokojích a povídali jsme si . A došlo i na zpěv vánoční písně.

Moc děkujeme všem, co nám pomohli zajistit potřebné věci na oddělení a pro maminky, DĚKUJEME!
Všem přejeme hlavně zdraví, naději a štěstí v roce 2017.

Andrea Dohnalová a Markéta Řehořová
Anika + Míša a Ríša
NEDOKLUBKO z.s.

Žádné komentáře:

Okomentovat