13. dubna 2015

Velikonoční nadílka na neonatologii U Apolináře v Praze - 31.3.2015


Navštívily jsme maminky, sestry a lékaře na neonatologickém oddělení U Apolináře. Setkání bylo jako vždy moc příjemné, přinesly jsme mnoho potřebného, jsme rády, když můžeme pomoci.

Sešlo se spoustu známých tváří, které jsme dlouho neviděly, což nám udělalo velkou radost :). Přinesly jsme krabici nápaditých přáníček a výrobků od dětí z Lenešické školky a měly jsme s sebou tentokrát i naši kamarádku Petru Fojtovou, která šije polohovátka, dečky, čepičky a další věci, které na oddělení pravidelně poptávají jako nejvíc potřebné. Předala 4 polohovátka a několik deček, sama probrala se sestrami, co by se jim na příště nejvíce hodilo a díky tomu, že jsme s ní mohly navštívit oddělení, viděla své výrobky v akci :). 

Přinesly jsme knihy Vítej kulíšku  a osobně je předaly samotným rodičům.

Paní Janka Růžičková ušila 2 povlaky na kojící polštáře,  4 povlaky vel.70x70cm, 4 povlaky  vel. 90x70cm, 5 prostěradýlek, 20 zavinovaček. Dále jsme předali 10 deček, přes 30 bavlněných oblečků a přes 25 balíčků pro maminky (balíček obsahoval - brožurku Kojení, pletené čepičky a ponožky, korálkového motýlka, a od slečny Renáty Doanové uháčkovaný podšálek a velikonočního zajíčka.

S paní Míšou Kolářovou vrchní sestrou jsme popovídaly o možnosti obnovení setkávání dítek narozených na jejich oddělení a už teď se těšíme na neděli 31.5.2015, kdy se sejdou přímo u Apolináře dítka narozená v roce 2010, 2011, 2012 s váhou pod 900g.

Lucka Žáčková, ředitelka Nedoklubka pozvala všechny na křest našeho nového čtvrtletníku "Nejste v tom sami", který se konal ve čtvrtek 2.4.2015 v MAM prostoru na Praze 5.

NEDOKLUBKO z.s. moc děkuje všem co nám pomáhají !
Brzy se do Apolináře zase vrátíme - vaši velikonoční zajíčci: Markéta Řehořová + Míša a Ríša / Andrea Dohnalová / Lucie ŽáčkováŽádné komentáře:

Okomentovat