3. února 2015

Dárečky ze Bžan do ústecké nemocnice

První várka dárečků, kterou mám připravenou na jarní předávání v nemocnici dorazila ze Bžan u Teplic. Akci zorganizovala paní Mirka Pelichovská a přivezla mi obrovskou krabici dárečků a oblečků, na jejichž výrobě se podílelo velké množství úžasných lidiček. Dárečky s láskou vyráběly šikovné maminy ze Bžan a děti z výtvarného kroužku.

Celkem vytvořily neuvěřitelné množství krásných věciček:
15 veselých domečků z lékařských špachtliček, 7 košíčků z papíru, 23 kulíšků od dětiček, 5 zvířátek z ponožek, 7 balíčků s háčkovanými zvonečky (5 malých zvonečků a 2 balení několika větších zvonků), 4 obrázky vyrobené ubrouskovou technikou, 4 přehozy přes inkubátory a 16 balíčků s oblečením (4x kabátek+čepička+bačkůrky, 2x kabátek+ čepička, 3x ponožtičky, 3x čepička, 1x kabátek+kalhoty+čepička+ponožtičky, 4x bavlněné košilky).

Všem maminkám a jejich dětičkám patří obrovské díky. Moc si vážím jejich dobrých srdíček, šikovných rukou a odhodlanosti vyrobit tolik nádherných věcí. A dokonce jsem od nich dostala zprávičku, že už ve vyrábění pokračují a chystají další dárečky na příště.
Ještě jednou jim všem i paní Pelichovské moc a moc děkuji :-)

Štěpánka Řežábková
koordinátorka pro Nemocnici Ústí nad Labem
Žádné komentáře:

Okomentovat