21. ledna 2015

Předávání v ÚPMD Podolí - 17.12.2014

Dne 17.12.2014 proběhlo další předávání dárečků pro maminky nedonošených kulíšků v nemocnici ÚPMD v Podolí

Tentokrát  bylo o to zajímavější, že jsem zde mohla představit mou novou spolukoordinátorku pro tuto nemocnici Martinu Tuháčkovou. Věřím, že Martina bude velkou posilou našeho týmu a na další spolupráci s ní se už moc těším. Do nemocnice jsme spolu přinesly spoustu pletených soupraviček - bačkůrky, svetříky a čepičky, překrásné ručně vyrobené dárečky, šité zavinovačky a také kalendáře Nedoklubko, které udělaly staniční sestřičce Martině Kralertové velkou radost. Také jsme pro velký zájem přidaly na oddělení ještě jednu knížku  “Vítej, kulíšku - Sedm duhových pohádek a Průvodce na cestě domů“, která vyšla 17. listopadu 2014 ke Světovému dni předčasně narozených dětí.

Toto předávání bylo výjimečné také v tom, že nám byla dána příležitost podívat se po oddělení, které je po rekonstrukci opravdu pěkné a zmodernizované a také přizpůsobené psychice rodičů. Pro ty jsou zde k dispozici dvě oddělené místnosti, kde si mohou pohovořit s lékaři o zdravotním stavu svého děťátka, či případně odstříkávat mléko. V místnosti rodiče také najdou různé informační brožury a jiné podpůrné materiály, nástěnky s příběhy odrostlých předčasně narozených dětiček nebo útulné posezení. Oddělení je přizpůsobeno potřebám o velmi nezralé kulíšky, které teď mohou sestřičky pohodlně sledovat přes sklo od počítače, čímž získají dokonalý přehled nad všemi dětmi. 

Za Nedoklubko přejeme, ať se "novému" oddělení daří zachraňovat co nejvíce dětiček a rodičům, ať toto prostředí alespoň trochu pomůže usnadnit jejich nelehkou situaci a přejeme mnoho štěstí především drobečkům, kteří o svůj život právě teď v nemocnicích bojují.

Velice děkujeme Občanskému sdružení Oáza z Mníšku pod Brdy a zejména Pavle Pšeničkové, která s námi stále ochotně spolupracuje a koordinuje v sdružení výrobu a shromažďování dárečků.

Dárečky vyrobily:

Lucie Fedorková z Karlových Varů, která vyrobila 11 čepiček, 6 bačkůrek a 6 rukaviček
Pavlína Hermanová z Královy Lhoty vyrobila 18  zavinovaček 
Lenka Bočková (Železnice u Jičína) vyrobila 10 květináčků  a 20 berušek
Štěpánka Jirková z Vlašimi nám vyrobila 7 svetříků a 5 čepiček
Paní Marta Svobodová z Mníšku pod Brdy s rodinou vyrobili 12 svetříků, 11 čepiček, 11 ponožtiček, 11 papírových přáníček a 24 zvířátek z papíru
Marie Hejná (Vlašim) 18 svetříků a 2 čepičky

Všem, kteří se na výrobě dárečků pro maminky a jejich kulíšky podílejí mnohokrát děkujeme.

Kateřina Šnajperková
Koordinátorka pro ÚPMD PodolíŽádné komentáře:

Okomentovat