19. ledna 2015

Předávání dárečků v Nemocnici České Budějovice - 22.12.2014

V pondělí 22.12.2014 jsem se spolu se svým manželem vypravila do Českých Budějovic na tamní neonatologii předat dárečky pro maličké kulíšky a jejich maminky.
Bylo to opět velice milé setkání. Velmi děkuji paní vrchní Jitce Troupové a paní staniční Stanislavě Adámkové za přijetí a Petře Fialové a její dcerušce Elince, že mě doprovodily přímo na oddělení, fotografovaly a pomohly mi předat dárečky a novou knížku Vítej, kulíšku a povzbudit tím hospitalizované maminky. Těm děkuji za možnost vyfotografovat se s nimi a přeji jim hodně síly a brzký návrat domů.
Pokochaly jsme se nejen zmíněnou knihou Vítej, kulíšku, ale i novým kalendářem Nedoklubka, který byl fotografován i v českobudějovické nemocnici a na jehož vzniku se místní "miniodchovanci" podíleli. Je to jen maličká pozornost a veliké díky pro ty, jejichž práce a obětavost zachraňuje a hýčká životy našich nedonošených dětí. Pevně věřím, že na oddělení udělá velkou radost a bude oporou maminkám, které jsou ještě na začátku "pouti za každým gramem". :)

Celkem se předalo:

105 ks dárečků pro maminky
30 polohovátek podkovička (látku na ně poskytla firma Látky Mráz; zároveň velice děkuji všem drahým ženám, které mi s jejich výrobou pomáhaly, vč. mé sestry Simči Soukupové)
4 bavlněné čepičky od Ivony Novotné ze Soběslavi
Ponožtičky od Jarmily Zounkové a jejích přítelkyň z Velvar
5 ks kalendáře Nedoklubka 2015
40 knih Vítej, kulíšku
Brožurky, letáčky Nedoklubka, záložky do knížky, kalendáříky 2015, PFka

Dárečky vyrobili:

Hana Holubová z Komárova
Jan Dvořák z Krakovan
Ivana Hrbáčová z Dačic
Jana Tovarová z Vrbice u KV
Miroslava Schattková se Sofinkou z Ostravy Hrabůvky
Táňa Lukesová z Ústí nad Orlicí
Alena Knotková z Rychnova u Jablonce nad Nisou
Eliška Matoušková z Hlinice u Tábora
Marcela Kozáková z Turnova
Klub přátel šikovných rukou v Popelíně (p. Starostová, p. Pašáková, p. Jannová, Mgr. Čevelíková)
a moje maličkost

Přeji všem nedoklubíčkům pevné zdraví a spoustu radostných chvil u mámy v náručí. Těm, kteří nás podporují chci z celého srdce poděkovat, protože bez nich by to nešlo.


Michaela Lískovcová
hl. koordinátorka projektu Mámy pro mámy

Žádné komentáře:

Okomentovat