30. prosince 2014

Předávání dárečků v Nemocnici Ústí nad Labem - 22.12.2014

22. 12. 2014 proběhlo vánoční předávání dárečků na neonatologii v Ústí nad Labem.

Před předáváním jsme se jako vždy stavili v Ústí nad Labem u Roubíků a vyzvedli u nich krásné pletené dárečky pro kulíšky - bačkůrky, ponožtičky a velmi oblíbené panáčky. Atmosféra byla jako vždy kouzelná a velice příjemná.

Poté jsme vyrazili do nemocnice. Vrchní sestřička paní Lenka Nováková nás již očekávala a vítala. Na oddělení bylo velmi rušno, střídalo se tu plno sestřiček, lékařů i maminek, přesto však byla cítit příjemná vánoční atmosféra. Přišla i paní fotografka z tiskového oddělení a udělala pár hezkých fotek z předávání do nemocničních Infolistů, za což jsme byli všichni moc rádi a velice děkujeme.

Sestřičkám jsme představili naši novou krásnou knížku „Vítej, kulíšku“. Byly z ní naprosto unešené a nadšeně si ji prohlížely a jásaly nad krásnými pohádkami, fotkami, texty, příběhy… Tři tyto knížky budou trvale k dispozici na oddělení pro povzbuzení všech budoucích maminek, které zde budou mít své kulíšky. Tři knížky jsme osobně předali a věnovali maminkám, které jsme v tento den na oddělení zrovna zastihli. I jim se knížka moc líbila a děkovaly nám za ni. Dalších několik knížek jsme u vrchní sestřičky ponechali, aby je rozdala nadcházejícím maminkám ve vánočním období.

Dále jsme předali několik kusů kalendáře Nedoklubka pro rok 2015. Jeden měsíc - listopad - patří právě ústecké nemocnici. Je zde krásná fotka 26 kulíšků, kteří se narodili na tomto oddělení. I kalendář se moc líbil a sestřičky hned s radostí plánovaly, kam si který kus pověsí. Kalendář bude rovněž sloužit pro povzbuzení dalších rodičů. Uvidí, že i z kulíšků, kteří v minulosti vážili leckdy méně než 500 g, vyrostly zdravé a krásné děti.

V neposlední řadě jsme samozřejmě dovezli krabici dárečků pro maminky. Bylo v ní i několik potřeb pro oddělení jako povlečení, přehozy přes inkubátory nebo ponožtičky. Ale většinu tvořily dárečky pro maminky, některé z nich i speciálně vánoční jako např. perníčky, patchworkové a ozdobné kouličky, háčkované vánoční výrobky. Kromě toho pak samozřejmě velké množství šperků, ponožtiček, nejrůznějších druhů srdíček či přáníček. Podstatnou částí byly i srdíčka z korálků, neboť po celý podzim probíhala soutěž právě ve výrobě těchto srdíček.


Zkrátka jako vždy se díky šikovným tvořilkám podařilo vyrobit a předat velké množství krásných věciček, za což bych chtěla všem moc a moc poděkovat.

Předávání bylo jako vždy moc krásné a příjemné, probrali jsme společně, co by zase bylo na oddělení pro příště nejvíce zapotřebí. Takže se můžeme s chutí a novým elánem pustit do dalšího tvoření.

Všem zúčastněným bych chtěla ještě jednou ze srdce poděkovat a popřát mnoho zdraví, štěstí a životního optimismu do dalšího roku 2015.


Seznam tvořilek a jejich vyrobených dárečků:
Irena Kubíčková, Jílové - 4 povlaky na peřinky
Lenka Dejmková, Kadaň - 36 párů ponožtiček, 10 patchworkových kouliček, 8 náramků, 2 poutka na klíče
Ludmila Uhlířová, Bobrová - 23 párů pletených ponožtiček
Olga Vancová, Adamov u Brna - 1 pár pletených ponožtiček
Mirka Lukáčová, Rybník u České Třebové - 20 perníkových podkoviček, 48 dalších perníčků, přehoz přes inkubátor kytičkový
Anna Bělohoubková, Rybník u České Třebové - 18 párů ponožtiček
Vendula Mikynová, Brozany nad Ohří - 8 látkových srdíček
Dagmar Bulánková, Čermná nad Orlicí - 2 zateplené kalhoty
Alena Bulánková, Chvaletice - 2 páry pletených ponožek, 2 čepice, 1 pár rukaviček
Katka Sládková, Varnsdorf - 3 andělíčci, 1 náušnice, 2 náušnice srdíčka, 2 křížky, 1 růženec, 2 srdíčka poutka na mobil, 4 srdíčka poutka na klíče
Štěpánka Řežábková, Děčín - 2 přehozy přes inkubátor, 1 soupravička náhrdelník + náušnice, 3 přívěsky na krk, 19 párů náušnic, 10 přívěsků se srdíčky
Tinka Lukáčová, Roudnice nad Labem - 6 párů srdíčkových náušnic, 3 přívěsky se srdíčky
Veronika Lhotská, Žatec - 4 páry srdíčkových náušnic, 6 přívěsků se srdíčky
Jana Nentwichová, Žatec - 14 přívěsků se srdíčky
Pavlína a Ema Rosovy, Varnsdorf - 13 přívěsků se srdíčky
Hana Roubíková, Ústí nad Labem - 10 párů bačkůrek, 10 párů ponožtiček, 8 panáčků, 1 přehoz přes inkubátor
Růžena Košková, Kadaň - 4 háčkovaná zvířátka, 2 látkové stromečky, 4 komplety: čepička, ponožtičky, andílek, náušnice
Zuzana Zemanová, Dolní Bousov - fleecová čepička, látkové srdíčko
Iva Kocincová, Modrá - 2 povlaky na peřinky, 2 přehozy přes inkubátory, 12 párů pletených bačkůrek
Tereza Vydrová Škarková, Kralupy nad Vltavou - fleecová čepička
Zdeněk Macháček - 10 ks přáníček
Denisa Dvořáková Kovaříková, Varnsdorf - 5 háčkovaných mikulášků

Jana Greplová, Hostkovice - 12 malovaných vánočních kouliček

Štěpánka Řežábková
koordinátorka pro Nemocnici Ústí nad LabemŽádné komentáře:

Okomentovat