7. září 2013

Předávání dárečků v Nemocnici Ústí nad Labem - 26.8.2013

26. 8. 2013 jsem byla již potřetí předávat dárečky na neonatologii v Ústí nad Labem.

Tentokrát to byla akce trochu větší a výjimečná, protože kromě tohoto oddělení jsem se rozhodla pomoci i dvěma dalším – dětské klinice a dětské chirurgii ústecké nemocnice.

Díky občanskému sdružení Andělé bez křídel a desítkám a stovkám maminek (nejen) z Děčína a okolí, které jsme oslovili prostřednictvím internetu, se sešlo tolik věcí, že nám sotva stačila dvě auta. Do nemocnice jsme tak dovezli spoustu oblečků, hraček, her, výtvarných potřeb, plyšáků, knížek, ale i mikrovlnku, několik autosedaček, kočárků a spoustu dalších věcí.
Tímto bych tedy chtěla za tuto pomoc zcela mimo rámec Nedoklubka poděkovat všem, kteří se přidali k nám a zúčastnili se.

Nicméně abych se vrátila k samotnému předávání na neonatologii, proběhlo jako vždy naprosto báječně. Bohužel jsem neměla možnost mluvit s vrchní sestřičkou jako jindy, ale byly jsme domluvené předem, takže zajistila za sebe náhradu a věnovaly se mi moc milé sestřičky i úžasná paní sanitářka, která měla naprosto dokonalý přehled, co je kde zapotřebí za oblečky, dečky, přehozy apod.
Na oddělení jsem předala krabici těch nejmenších oblečků, dvě autosedačky – vajíčka a kojící polštář od výše zmiňovaných maminek, dále velkou krabici dárečků pro maminky předčasňátek a ještě třetí plnou ušitých pomůcek pro oddělení.

Jedna ze sestřiček mě opět provedla oddělením a společně s ostatními jsme probíraly, co by se jim hodilo pro příště, v jakých přesně rozměrech atd atd. Setkání bylo jako vždy opět moc milé a příjemné, tentokrát ještě o to více, že jsem měla možnost poprvé mluvit i s maminkami kulíšků. Potkala jsem rovnou tři klokánkující maminky, které jsme spolu se sestřičkami hned podělily dovezenými dárečky. Velice jim děkuji za ochotu zapózovat spolu se svými Kulíšky.

Chtěla bych moc poděkovat všem sestřičkám i paní sanitářce za příjemně strávený čas na jejich oddělení a především všem, nyní mohu již říkat „mým stálým tvořilkám“, které již poněkolikáté věnovaly svůj čas a především kus srdce a vyrobily stovky překrásných dárečků pro maminky i oddělení.

Ke kulíškům bych ráda jela výjimečně zanedlouho, a to zhruba na konci září s věcným darem, který bude zakoupen za penízky získané z dražby ručních prací, kterou pořádalo občanské sdružení Andělé bez křídel před nedávnem na internetových stránkách. Títmo ještě jednou děkuji organizátorkám – Kláře Hozákové a Máje Jelínkové a všem andílkům, kteří věnovali jakýkoliv dárek či nakoupili v dražbě.


Už nyní se moc těším na další návštěvu v ústecké nemocnici a setkání s vrchní sestrou paní Lenkou Novákovou.

Ještě jednou ze srdce děkuji všem tvořilkám a moc si vážím všeho, co pro ty naše kulíšky dělají.Na výrobě předaných věciček se podílely:

Pavlína Poncerová Rosová, Varnsdorf – korálková srdíčka
ZŠ Bratislavská Varnsdorf – velký obraz, kreslené obrázky
Danča Kloudová, Litoměřice – smaltované a korálkové šperky
Iva Kocincová, Modrá u Děčína – deka přes inkubátor, povlečení
Veronika Lhotská, Žatec – korálkové a fimo šperky
Hanka Kučerová, Litoměřice – háčkovaná zvířátka
Paní Roubíková, Ústí nad Labem – povlaky na peřinky, přehozy přes inkubátory, vyšívaná pouzdra na mobilní telefony, jehelníčky a polštářky s medvídky
Katka Sládková, Varnsdorf – korálková srdíčka a andělíčci
Petra Janíková, Litoměřice – zvířátka a panenky z ponožek
Mirka Pelichovská, Bžany u Teplic a její pětiletý syn Honzík – korálkové náušnice
Ivana Hořčicová, Bžany u Teplic – korálkové náramky
Alena Vintrová, Varnsdorf – pletené čepičky a ponožtičky
Jana Součková, Praha – korálkové náhrdelníky
Monika Koutná, Velké Bílovice – náušnice a propisy z fimo hmoty
Štěpánka Řežábková, Děčín – háčkovaná chrastítka zvířátka, háčkované čepičky na první vlásky, přehozy přes inkubátory a povlaky na peřinky
Jana Štikarová, Praha – finanční dar, za který byly nakoupeny fleece deky přes inkubátory
Hanka Burešová, Praha; paní Pekárková, Litoměřice; Maruška Strnadová, Děčín; Nadja Valičková, Holandsko; Jaruška Bílková Podaná, Janov u Děčína – vlny na háčkování čepiček a chrastítek
Jana Součková, Praha – propagace projektu Mámy pro mámy v internetovém časopise S-tvoření


Štěpánka Řežábková
koordinátorka pro Nemocnici Ústí nad Labem
Žádné komentáře:

Okomentovat