2. srpna 2013

Výzva k Pohádkám pro kulíšky

Prosíme, pokud máte nějaké praktické zkušenosti se čtením Pohádek pro kulíšky svým dětem, napište nám je. Zvláště se to týká terapeutických pohádek na konci knihy. Nebo dvou pohádek v sešitu Kulíškovánky. Všechny si můžete ke čtení vytisknout i na blogu, odkazy pod tímto článkem.

Prosíme, o jakoukoliv zpětnou vazbu k nim. Stačí pár řádek. Vyvolaly u Vás nebo u dítěte nějaký pocit (slzy, naději, smutek, strach...) Pokud znáte někoho, kdo je dokonce předčítal na JIP miminku v inkubátoru, tak moc děkujeme, pokud ho oslovíte, aby nám poslal pár řádek.

V případě sešitu omalovánek Kulíškovánky (určeny pro starší sourozence kulíšků, kteří doma čekají s tatínkem nebo babičkou, dědečkem i týdny na návrat maminky s kulíškem domů) prosíme o totéž. Jsou zde texty, které provází dítě tím, co se událo, případně co může cítit a jsou zde i určité úkoly, jak lépe zvládnout situaci (např. psaní deníku, který putuje mezi dítětem a maminkou atd.) Na konci je odborný text o tom, co může prožívat starší sourozenec.
Prosíme tedy také o informace, zda Vám a Vašemu dítěti nějak kresby, texty a úkoly pomohly.


Výzva nemá uzávěrku. Je to dlouhodobý výzkum.
Pište nám reakce kdykoliv na email: Edith.Hola@seznam.cz nebo csirkova@nedoklubko.cz

Děkujeme!!!

O vlivu terapeutických pohádek vyjde v září v jednom ze stylových magazínů. Včas Vás budu informovat. Proto je možné, že některé Vaše postřehy by redaktorka mohla využít do textu. Také bychom mohli do připravované druhé knihy Pohádek pro kulíšky některé dát, pokud s tím budete souhlasit.
Výzkum po nás požaduje i projekt Celé Česko čte dětem.

Děkuji mnohokrát za Vaši případnou pomoc.

Edith Holá
723653129

Aktuální informace o připravované druhé knize jsou na facebooku „Pohádky pro kulíšky“
https://www.facebook.com/pages/Poh%C3%A1dky-pro-kul%C3%AD%C5%A1ky-v%C3%BDzva-Nedoklubka/188497481196391?ref=hl


Pohádky duhově léčivé na JIP

Pohádky terapeutické

Pohádky pro ještě nenarozené děti

Hiporehabilitační pohádky
http://pohadky-pro-kulisky.blog.cz/rubrika/hiporehabilitacni-pohadkyŽádné komentáře:

Okomentovat