20. srpna 2013

Sedmé setkání nedoklubek, jejich rodičů, lékařů a sester Plzeňské neonatologie na přehradě Hracholusky ze dne 17.8.2013

Na pozvání nedoklubek dorazili úžasní broučkové a berušky se svými rodiči, sestřička a staniční sestřička Saša Šafránková, psycholožka Lenka Fromlová a lékařka neonatologie Plzeň MUDr. Magdalena Čadová.

Setkání proběhlo v příjemném Penzionu a restauraci U Vlčků, kteří s námi již pravidelně spolupracují a vychází nám vstříc, děkujeme za ochotu majitelům a personálu!
V uzavřeném prostoru je i dětské hřiště, které bylo stále v obležení a "skladným" místem pro naše ratolesti! ;-)

V tento velmi teplý letní den se nám ratolesti rozutíkaly, kam jen to šlo a velmi atraktivním místem byl i bazén :-)

Děkuju všem rodičům, jak nově příchozím, tak "starým" známým, za skvělou atmosféru, především za sdílení Vašich příběhů, které jsou velmi emotivní a je náročné o tom i zpětně hovořit, nicméně jste všichni naprosto úžasní, šli jste do toho, otevřeli svůj příběh bez obav a troufám si říci za všechny účastníky - velké DÍKY za odvahu, sílu a energii, kterou jste s sebou přinesli!

Pro náročnost s dětmi jsme zdaleka nestihli vše probrat, tak jak bysme chtěli, a více si popovídat o tom, co nás momentálně trápí, nicméně pevně doufám, že setkání pro Vás bylo přínosem, hezkým výletem a místem pro setkání a sdílení podobných příběhů, trápení a radostí a nalezení nových přátelství a podpory!

Stejně tak děkuji všem z neonatologie za to, že přicházíte mezi nás - rodiče -  v civilním oblečení bez bílých plášťů, je příjemné se sejít na neutrálním místě a pohovořit si o trápení s rodiči mimo nemocniční prostředí. Je to velmi uvolňující a nabíjící pro Vaši další práci, která má nesmírnou cenu, cenu života, který má smysl! MERCI

Dárečky pro účastníky tohoto setkání připravili manželé Nečasovi z Brna - Žebětína, v podobě 12x tužek s 3D žabkou, 20x Holzpuzzle dřevěné, 9x létající talíř a 4x kšiltovka. Děkujeme!

Pro miminka do nemocnice bylo předáno
20x zavinky (50x50cm, 70x70cm) a první várka z grantu České pojišťovny - 6x flec. dečky, 3x zavinky, 4x polštářek a 1xprostěradýlko.


Do nemocnice jsme také věnovali nástěnku, která bude umístěna na neonatologii s informačním materiál o NEDOKLUBKU! (kulíškovánky, otisky ruček nedoklubek, brožury 10rad, info o JIP a JIRP, Přinesli jsme si domů pův. nezra. miminko, rod. nedonošených dětí, o kojení...)
Včetně dekorativních obrázků z MŠ Kynšperk!

Pro maminky byly předány dárečky v podobě 20x balíčků (otisk ruček nedoklubek, 10 rad, obrázek, ponožtičky, čepičky, plet. sety, papír. košíčky, filc. srdíčka, háčkovaná srdíčky, polštářky, zápichy, včetně povzbuzujících vzkazů) a 12x srdíčko z pedigu a 2x bavlněné.

Na výrobě se podíleli (či darovali) - Jana Hřebejková, Jaroslava Pallová, Tereza Nushartová, Vlaďka Nejdlová a Rodinné centrum Heřmanova Huť, Svaz těleně postižených Stochov, MŠ Kynšperk, paní Zrnová z Františkových Lázní a paní Čauderová z Hroznětína.


Fotogalerie:


Kontaktní údaje na neonatologické odd. Plzeň:


Děkuji všem, kteří se jakýmkoliv dílem přičinili na zlepšení péče pro předčasně narozená miminka a jejich rodiče!

Děkuji za sebe, nedoklubkový tým, za lékaře a sestry a v neposlední řadě za kulíšky a jejich rodiče!

Těšíme se na další shledání!

Veronika s Dominičkem
koordinátorka Karlovarského a Plzeňského kraje

občanského sdružení NEDOKLUBKAŽádné komentáře:

Okomentovat