5. června 2013

Setkání našich kulíšků poprvé v Karlových Varech dne 29.5.2013

První setkání v Karlových Varech proběhlo nad míru skvěle! Přes počáteční mé provozní selhání - všem se tímto velmi znovu omlouvám - proběhlo setkání, troufám si říct, ke spokojenosti všem! Dětičky úžasný, rodiče trpělivý a milý, lékařka a sestřičky perfektní!

Děkuju Vám všem za Vaši účast, za to, že jste přišli s dětičkami, otevřeli svůj příběh a tím sdíleli své starosti, radosti, projevili své emoce v příběhu, dokázali jsme si společně říci, co pro nás bylo a je přínosem, či naopak, co bysme změnili.
Pevně věřím, že andělíček, který jste dostali, Vás bude provázet na cestě štěstí :-)

Paní MUDr. Jitka Zejdová pohovořila o problematice nedonošenosti, otázkách rodičů - jak těžké je přenést krátce po porodu informace o dítěti tak, aby je rodič byl v emotivní chvíli schopen přijmout, poukázala na hranici životaschopnosti miminek a možných následků.
Přirozený vývoj probíhá v děloze, pokud tomu tak není,musí miminko okamžitě přijít na svět a je umístěno do inkubátorů, který přes všechny moderní vymoženosti nemůže nahradit dělohu matky.Je třeba si uvědomit, že lékaři i sestřičky skutečně dělají maximum, co se v dané chvíli mohou, věřte tomu, ale někdy zkrátka nastane situace, kdy se nezvratně změní zdravotní stav miminka, který nelze změnit. Tímto děkuji za Vaše slova paní doktorko!

Ráda bych v tento moment vložila název naší loňské tiskové konference: "Nedonošené dítě, neznamené dítě postižené!"

Vrchní sestřička Andrea Horáková a staniční sestřička Lenka Hourová pohovořily stejně jako paní doktorka o přenosu informací rodičům, jak těžký je prvotní kontakt v emočním vypětí, každá sestřička reaguje aktuálně na stav miminka a např. potíže s kojením, každý den je miminku po zdravotní stránce jinak, a je nutné na tyto změny reagovat a dle toho miminko k mamince či naopak situovat.

Velmi děkuji Ladě Macečkové za skvělou spolupráci a za poskytnutí příjemných prostor v Centru Rodinka v Karlových Varech.
Jako malou odměnu předán kalendář nedoklubek 2013 :-)


Děkuji setřičkám paní Horákové a paní Horové za skvělý počáteční zásah, za uvedení rodičů do centra, za nakontaktování rodičů a jejich kulíšků, vůbec za příjemnou spolupráci s Nedoklubkem, za přínos do problematiky, za ochotu věnovat svůj čas rodičům, kteří se náhle ocitnou v těžké životní situaci.

Děkuji všem za skvělé dárečky pro odd. novorozenecké JIP, jmenovitě:
 Renata Holá z Chebu, Gabriela Pleskotová z Chebu, MŠ Barvička Kraslice, Skautský oddíl Vločka Plzeň, Lucie Damborová, Lada Göthová, Marie Lukačovičová, DDM Přeštice, Ludmila Brychtová, Iva Braunová, Lenka Vláčilová a Jaroslava Pallová z Holešova.

Předány byly tyto dárečky:
4x zavinovačka, 20x prostěradýlka, 36x oblečeníčka pro miminka vel. 44-56, 153x pletené ponožtičky, 15x háčkované čepičky, 7x bavlna čepičky, 12x bavlna ponožitičky, 3x bavlna rukavičky, plyšové hračky a látkové panenky, 17x papírová srdíčka pro výzdobu, 5x brožura o kojení, 2x rodičům ned. miminka, 6x info o sdružení, otisky ručiček předčasňátek, 2x kalendář, 40x dáreček pro maminky (otisky+10 rad+dáreček v podobě filcových, korálkových, papírových, keramických srdíček, výrobky z fima, čepičky, ponožtičky, prkýnka ubrouskovou technikou, korálkový andílek, ozdobné kolíčky, zvířátka z filcu).


Děkuji všem, kteří jste se setkání zúčastnili, pevně věřím, že pro Vás bylo přínosem a brzy se těším naviděnou!

Děkuji Vám za trpělivost!

Fotogalerie:Připojuji slíbený odkaz na pořad ČT Klíč - Záchrana nedonošených dětí, Občanské sdružení NedoklubkoS přáním krásného dne

Veronika s Dominičkem

koordinátorka pro kraj Karlovarský a Plzeňský

Žádné komentáře:

Okomentovat