9. dubna 2013

Předávání dárečků v ÚPMD Podolí - 20.3.2013


Dne 20.3.2013 jsme byli s kolegyňkou Katkou Šnajperkovou a našimi dvěma malými ratolestmi předávat dárečky od dobrých duší v ÚPMD Podolí, kde jsme se setkali se staniční sestřičkou Martinou Kralertovou i vrchní sestřičkou Ilonou Křižanovou. Kromě potěšení z dětské návštěvy byly obě dámy nadšeny rovněž z přinesených dárečků, kterých bylo hned několik krabic a tašek. Do Podolí jsme tentkokráte donesli opravdu krásné dárečky, které pro maminky nedonošených kulíšků připravili: paní Rita Šafránková, děti z MŠ Křečhoř, paní Denisa Karasová, paní Zdeňka Řeháčková, paní Marie Sadilová, paní Blanka Fousová, paní Eva Němcová s dcerou Michaelou Pospíšilovou, paní Květa Rebljanová, paní Verešová ze Zduchovic, paní Magda Hyspecká, paní Marie Horáková, paní Markéta Šrutová, Pavlína Hermanová a občanské sdružení OÁZA z Mníšku pod Brdy. Všem z celého srdce děkujeme, za překrásné výrobky, které pro malé kulíšky vyráběli s láskou!
Do nemocnice jsme díky všem jmenovaným mohli donést překrásné zavinovačky, zavinovací pytle, svetříky, čepičky, překrásné housenky z ponožek, srdíčka, ozdobné krabičky, skládací přáníčka, ale také jeden darovaný mobilní monitor dechu. Při naší návštěvě neonatologického oddělení jsme měli také možnost prohlédnout si nově vybudované oddělení RES, které je nyní nové, moderní a rodičům poskytuje více soukromí než dříve. Věříme, že nové prostředí pomůže nejen předčasně narozeným miminkům, ale po psychické stránce rovněž jejich rodičům. V tom by jim měla pomoci i nová křesla, ve kterých rodiče mohou svá miminka klokánkovat, a která na oddělení chybí – článek ZDE. Pokud byste se v tomto ohledu rozhodli nemocnici a především rodičům pomoci, můžete nás kontaktovat na e-mailu kasna.email@centrum.cz nebo na 776 020 960.
Všem, kteří se na předávání podíleli ještě jednou za jejich práci nesmírně děkujeme! Bez vás by se nám pomáhalo jen velmi těžko! Ráda bych také velmi poděkovala své kolegyňce Kačce Šnajperkové, která se role koordinátorky ÚPMD v Podolí zhostila na výbornou a já už jí mohu jen tak malinko vypomáhat. Rodičům nedonošených kulíšků posíláme mnoho sil stejně jako jejich miminkům a přejeme brzký společný odchod domů.
Hanka Zemanová
Koordinátorka ÚPMD Podolí

Žádné komentáře:

Okomentovat