7. března 2013

Návod na zavinovačku se zipem

Paní Blanka Fousová z Mníšku pod Brdy vytvořila návod na zavinovačku se zipem, které v současné době poptávají v ÚPMD Podolí. Návod nám zaslala skrz svojí kamarádku paní Pavlu Pšeničkovou a my tímto oběma velice děkujeme.

Návod lze najít a stáhnout pod tímto odkazem:
Další návod na podobnou zavinovačku nám zaslala paní Dana Hanušová, která ho převzala ze stránek projektu Zlatý kulíšek a připojila k němu i své osobní rady. I jí velice děkujeme.

Návod:
Zavinovačky jsou potřeba menší i větší, proto uvádíme rozmezí rozměrů zavinovačky. Položíme na sebe vatelín (silný dle požadavku), na to rubem barevnou látku a pak lícem vnitřní látku (vše ba vlna). Obkreslíme střih a látky k sobě přišpendlíme. Prošijeme vrchní část zavinovačky u všech látek dle obkresleného vzoru a poté vystřihneme. Srovnáme látky tak aby byl vatelín uprostřed a látka se vzorem lícem navrch. Takto připravený „polotovar“ několikrát prošijeme, aby jednotlivé vrstvy držely u sebe a vatelín se nekrabatil. Na boky našijeme zip, dolní okraj zarovnáme a celý sešijeme (zip se nebude rozevírat).
zdroj: http://zlaty-kulisek.nedoklubko.cz/navody/ostatni/

Dodávám, že látky by měly být předem vyprané, vysrážené.
Žádné komentáře:

Okomentovat