6. února 2013

Předávání dárečků v Městské nemocnici v Ostravě a ve FN Ostrava - 14. 12. 2012


V pátek, 14. prosince 2012 jsme se vypravily opět společně s naší předsedkyní Klárkou Csirkovou z jihu Čech směrem na Ostravu, abychom zde v obou tamních nemocnicích předaly v rámci projektu Mámy pro mámy dárečky - jak pro maminky, tak na oddělení.

V Ostravě jsme se sešly s oblastními koordinátorkami Johankou Heczkovou a Luckou Kolářovou, které společně s námi navštívily obě nemocnice. Připojila se k nám ještě Kamila Juříčková, maminka kdysi nedonošeného Danečka, která se v brzké době stane novou laickou poradkyní pro rodiče malých kulíšků.


 Městské nemocnici Ostrava jsme se setkaly s vrchní sestřičkou, paní Janou Šadibolovou a sestřičkami na jednotce intenzívní péče.

V nemocnici jsme předaly překrásné fleecové dečky zakoupené znovu u firmy Látky Mráz, na jejichž nákup přispěla Nadace OKD. Dále dárečky pro maminky i nějaké pletené oblečeníčko pro miminka a polohovátka. Taktéž brožurky, letáčky a kalendář Nedoklubka na rok 2013.Ve Fakultní nemocnici Ostrava jsme se sešly s vrchní sestřičkou,
paní Jarmilou Svobodovou a ostatními sestřičkami. Taktéž jsme opět měly možnost popovídat si u kávy s hospitalizovanými maminkami, což bylo velice příjemné. Maminky rovnou obdržely drobný dáreček s poselstvím, že na to nejsou sami.
I ve Fakultní nemocnici jsme předaly překrásné fleecové dečky, dárečky pro maminky, pletené oblečeníčko pro miminka a polohovátka. Taktéž brožurky, letáčky a kalendář Nedoklubka na rok 2013.
Při předávání byl přítomen i zástupce médií, redaktor Radek Lukša z týdeníku Horník, který vydává společnost OKD, a. s.

Ke konci naší návštěvy jsme měly i možnost pokochat se pohledem na maličké kulíšky.

foto: Radek Lukša, týdeník Horník

Byl to opět velice mile a příjemně strávený den. Chtěla bych touto cestou poděkovat Klárce, Johance, Lucce a Kamče za jejich celodenní podporu. Sestřičkám za jejich přívětivost a ochotu. A maminkám za jejich statečnost, se kterou bojují za své malinkaté kulíšky. Přeji jim hodně štěstí a síly! Taktéž velký dík patří všem, kteří se podíleli na výrobě dárečků, deček, oblečků či polohovacích pomůcek. Především MC Šťastné srdce Český Těšín, Baby klub Český Těšín, MC Zvoneček Havlíčkův Brod, Dobroklub Soběslav, MŠ Lenešice, Alena Jelínková, Jana Gorčicová, Libuše Matějíčková, Hana Petrušková, Jana Klimková a dobrovolnice z projektu Zlatý kulíšek.

Projekt Mámy pro mámy  v Moravskoslezském kraji byl podpořen Nadací OKD.Michaela Lískovcová
hl. koordinátorka projektu Mámy pro mámy


Žádné komentáře:

Okomentovat