7. ledna 2013

Zachraňte projekt Mámy pro mámy
Mámy pro mámy jsou bezesporu nejrozsáhlejším projektem, který Nedoklubko provozuje. Ze všech projektů nás nejvíce přibližuje k rodičům, a tak i k jejich nedonošeným kulíškům, kteří o svůj život bojují v nemocnicích. Projekt se soustředí na to, aby dal rodičům v těžké situaci po předčasném porodu jasně najevo, že v tom nejsou sami, že jsou tu rodiče, kteří si stejnou situací prošli také, zvládli ji a nyní jsou, jako poděkování za to, že jejich děti přežily, ochotni pomáhat. Díky tomuto projektu obdrží maminky na odděleních JIP či RES dětských neonatologických oddělení, v těch nejtěžších chvílích po předčasném porodu, drobný dáreček, chcete-li talisman, se vzkazem od rodičů, kteří si již velmi podobnou situací prošli. S ním obdrží rovněž kontakt na danou maminku i na Nedoklubko, čímž rodičům nabízíme i další možnost – sdílení, pochopení i rady.
Je to tedy projekt, který dává rodičům tu největší emocionální podporu v těch nejtěžších chvílích. Je to ale také projekt, který je ze všech Nedoklubích projektů nejnáročnější, a to nejen po stránce provozní, ale také, a to především, po stránce finanční. Rádi bychom proto oslovili vás všechny, kteří jste si třeba podobným příběhem prošli osobně nebo znáte někoho s podobným příběhem v okolí, či se vás nějakým způsobem prostě tato tématika dotýká, zda byste nám pomohli tento projekt zachránit. Jako nezisková organizace, která nedisponuje žádnými dotacemi ani jinou státní podporou, nemáme tento projekt, bohužel, z čeho financovat. Všichni, kdo pro Nedoklubko pracují, jsou dobrovolníci, kteří tak činí při své běžné práci po večerech, o víkendech a volných chvílích. Tento projekt představuje velké množství finančních nákladů na poštovné, cestovné, výrobní materiál, obalový materiál, tisk kartiček pro vzkazy nebo informační brožurky pro rodiče. Budeme opravdu nesmírně rádi, pokud se nám rozhodnete pomoci a zkusíte se porozhlédnout třeba po svém okolí, zeptat ve firmě, kde pracujete nebo známého či příbuzného, který vlastní firmu, zda by podpořili tento projekt nějakou jednorázovou částkou, či se stali třeba jeho hlavním partnerem.
Nedoklubko je nyní ve fázi, kdy pro tento projekt hledá podporu všemi možnými cestami. Pokud se nám totiž projekt podpořit nepodaří, budeme jej, bohužel, nuceni zastavit, byť je naším nejrozsáhlejším a svým významem nejúspěšnějším projektem.
Pomozte nám proto, prosím, tento projekt udržet!
V případě jakékoliv vaší podpory či podpory z okolí, můžete kontaktovat hlavní koordinátorku projektu Míšu Lískovcovou na e-mailu:liskovcova@nedoklubko.cz
Předem všem děkujeme za zájem i případnou podporu.
Za celý tým Nedoklubko o.s.
Hanka Zemanová

Žádné komentáře:

Okomentovat