2. ledna 2013

Předávání dárečků v ÚPMD Podolí - 12. 12. 2012


Dne 12.12.2012 proběhlo další předávání dárečků pro maminky nedonošených kulíšků v nemocnici ÚPMD v Podolí. Tentokráte bylo o to zajímavější, že jsem zde mohla představit mou novou spolukoordinátorku pro tuto nemocnici Katku Šnajperkovou. Věřím, že Kačka bude velkou posilou našeho týmu a na další spolupráci s ní se už moc těším. Do nemocnice jsme spolu přinesly 70 pletených soupraviček - bačkůrky, čepička, 11 mandal, 2 zavinovačky a také kalendář Nedoklubko, který udělal staniční sestřičce Martině Kralertové velkou radost. Dárečky pro ÚPMD vyrobily paní Zdeňka Řeháčková, paní Jana Šímová a paní Denisa Karasová. 

U rodičů v nemocnici měly prý velký úspěch také naše pohlednice s obtisky ručiček odrostlých kulíšků. Moc nás potěšilo, že si je rodiče rozebrali jako takový talisman pro štěstí a přislíbili jsme dodat další..

Toto předávání bylo výjimečné také v tom, že jsme se zde seznámily s novou staniční sestřičkou pro JIP oddělení Evou Řežábkovou a bylo nám předvedeno zcela NOVÉ oddělení RES, které se zrovna finalizovalo. V ÚPMD proběhla významná rekonstrukce tohoto oddělení, jeho modernizace a také přizpůsobení psychice rodičů. Pro ty jsou zde nově k dispozici dvě oddělené místnosti, kde si mohou pohovořit s lékaři o zdravotním stavu svého děťátka či případně odstříkávat mléko. V místnosti rodiče také najdou různé informační brožury a jiné podpůrné materiály, nástěnky s příběhy odrostlých předčasně narozených dětiček nebo útulné posezení. Oddělení je nyní více přizpůsobeno potřebám o velmi nezralé kulíšky, které teď mohou sestřičky pohodlně sledovat přes sklo od počítače, čímž získají dokonalý přehled nad všemi dětmi. 
Za Nedoklubko přejeme, ať se "novému" oddělení daří zachraňovat co nejvíce dětiček a rodičům, ať toto nové prostředí alespoň trochu pomůže usnadnit jejich nelehkou situaci.

Velice děkujeme všem, kteří se na výrobě dárečků pro maminky a jejich kulíšky podílejí a přejeme mnoho štěstí především drobečkům, kteří o svůj život právě teď v nemocnicích bojují.

Hanka Zemanová
koordinátorka pro ÚPMD Podolí


Žádné komentáře:

Okomentovat