12. listopadu 2012

Představení projektu Mámy pro mámy v Jindřichohradecké nemocnici, předávání dárečků od Slavonických motalinek a články v médiích

Ve čtvrtek 8.11.2012 jsem se vypravila do Jindřichova Hradce, kde jsem se v tamní nemocnici setkala s paní Vítězslavou Benešovou z občanského sdružení Volba pro Slavonicko, která pořádá tvořivé kurzy Motalinek. Paní Benešová s námi od loňska spolupracuje a v jindřichohradecké nemocnici již vloni předala dárečky v rámci projektu Mámy pro mámy.
Stejně tomu bylo i letos. Slavonické motalinky vyrobily na svém podzimním srazu dárečky především pro jindřichohradeckou nemocnici, ale dostane se i na ostatní.
Na oddělení nás přivítala milá staniční sestřička Jana Batóková a nechyběly ani Lucie Hochmanová z Českého rozhlasu České Budějovice a Petra Jouzová z redakce Jindřichohradeckého deníku.
Celkem se předalo:

8 kojících polštářů
6 rychlozavinovaček
6 velkých polohovátek
11 malých polohovátek
6 rovných polohovátek
2 hračky

Zbytek, tj. 5 pletených soupraviček, 9 párů ponožtiček, 42 pletených a háčkovaných čepiček od Motalinek a svetříky, botičky a čepičky z Ústí nad Orlicí, bude předán potřebným nemocnicím.


Pod těmito odkazy lze nalézt článek z Jindřichohradeckého deníku a Českého rozhlasu České Budějovice:Velice děkujeme všem, kteří se na výrobě dárečků podíleli.


Michaela Lískovcová
hl. koordinátorka projektu Mámy pro mámy

Žádné komentáře:

Okomentovat