22. října 2012

Připojte se k bohoslužbě za předčasně narozené děti 17. listopadu


Narození dítěte… je zázrak, dar. Je to naděje vtělená do přicházejícího života.
Vedle narození zdravého dítěte, vedle radosti stála tisíce let bolest a prázdnota po dítěti, které při porodu zemřelo. Medicína současnosti umí za pomoci dokonalé techniky pomáhat i dětem, které by před pár desítkami let byly odsouzené k úmrtí. Hranice, kdy je schopen nezralý človíček přežít a žít dále je posouvána stále do nižších týdnů gestačního věku.
V souvislosti s tím se objevuje množství etických otazníků a nejistoty. V každém případě se rodí a je člověkem ze své podstaty bez ohledu na 500 či 700 g své váhy. V současné době miminka, která schováme do dlaně většinou přežívají. Tak jak se zlepšují možnosti léčebné péče, zlepšuje se i vyhlídka na život bez omezení a handicapů. Za poslední desítky let se vytvořila skupina pacientů, bývalých dětí nedonošených, která má své specifické zdravotní, psychické a i výchovné obtíže. Dítě vstupuje do vztahů k rodině a okolí, dozrává do vztahu k sobě a hodnotám univerzálně lidským a člověka přesahujícím.
Pro rodiče je péče o těžce nezralé nebo závažně nemocné dítě péčí intenzivní a mnohaletou…
Bohoslužba, věnovaná nedonošeným dětem a jejich rodičům, je připomínkou všech rozměrů života člověka. Je věnována dětem zdravým- původně nedonošeným, dětem, které zdravé být nemohou. Je vzpomínkou na děti, které při porodu a po porodu zemřely a jejich rodiče, kteří tuto bolest nesou celým životem. Je věnována těm, kdo se o miminka „do dlaně“ po porodu a celé následné roky starají.

 Přijměte pozvání na vzpomínkovou bohoslužbu

 uskuteční se v rámci oslav Světového dne předčasně narozených dětí
v sobotu 17.11. 2012 ve 14:30, v kapličce postavené ke Cti Panny Marie.
 Kaplička byla postavená v roce 2010 jako poděkování dědečka za život a zdraví těžce nezralých dvojčátek.
 Mši svatou bude sloužit prezident Diecézní charity Hradec Králové Otec Josef Suchár.

Pokud se nemůžete bohoslužby zůčastnit, symbolicky zapalte svíčku a připojte se, vyšlete modlitbu s námi.
Na přípravě se podílejí: Nedoklubko, Oblastní charita H.Brod – komplexní raná péče. Záštitu převzala Nemocnice Havlíčkův Brod. Kaplička je viditelná z hlavní silnice spojující Havlíčkův Brod a Jihlavu naproti obce Antonínův Důl.

    Žádné komentáře:

    Okomentovat