20. července 2012

Prezentace projektu Mámy pro mámy a předávání dárečků v Městské nemocnici v Ostravě a ve Fakultní nemocnici v Ostravě - 11.7.2012

Ve středu, 11. července jsme se vypravily společně s naší předsedkyní Klárkou Csirkovou z jihu Čech směrem na Ostravu, abychom zde v obou tamních nemocnicích představily projekt Mámy pro mámy a zároveň předaly dárečky - jak pro maminky, tak na oddělení.

V Ostravě jsme se sešly s oblastními koordinátorkami Johankou Heczkovou a Luckou Kolářovou, které společně s námi navštívily obě nemocnice.


V Městské nemocnici Ostrava jsme se setkaly s vrchní sestřičkou, paní Janou Šadibolovou a sestřičkami na jednotce intenzívní péče. Měly jsme i možnost popovídat si s maminkami a pokochat se pohledem na maličké kulíšky.

V nemocnici jsme předaly překrásné fleecové dečky zakoupené u firmy Látky Mráz, na jejichž nákup přispěla Nadace OKD. Dále dárečky pro maminky i nějaké pletené oblečeníčko pro miminka.
Ve Fakultní nemocnici Ostrava jsme se sešly se staniční sestřičkou, paní Ludmilou Tisovskou a s dalšími sestřičkami neonatologického oddělení. Taktéž jsme měly možnost popovídat si u kávy s hospitalizovanými maminkami, což bylo velice příjemné. Maminky rovnou obdržely drobný dáreček s poselstvím, že na to nejsou sami.

I ve Fakultní nemocnici jsme předaly překrásné fleecové dečky, dárečky pro maminky a pletené oblečeníčko pro miminka.Byl to velice mile a příjemně strávený den. Chtěla bych touto cestou poděkovat Klárce, Johance i Lucce za jejich celodenní podporu. Sestřičkám za jejich přívětivost a ochotu. A maminkám za jejich statečnost, se kterou bojují za své malinkaté kulíšky. Přeji jim hodně štěstí a síly! Taktéž velký dík patří všem, kteří se podíleli na výrobě dárečků, deček či oblečků.

Projekt Mámy pro mámy  v Moravskoslezském kraji byl podpořen Nadací OKD.


Míša Lískovcová - hl. koordinátorka projektu Mámy pro mámy
Žádné komentáře:

Okomentovat