17. února 2012

Předávání dárečků v podolské nemocnici

Den před sv. Valentýnem 13.2.2012 jsme s Emminkou opět navštívili podolskou nemocnici a mimo závěrečné vyšetření a návštěvu sestřiček a lékařů na odděleních, jsme sem také donesli pomůcky pro nedonošené kulíšky. Tentokráte jsme sestřičku Martinu potěšili zavinovačkami pro malinká, i o něco větší nedonošeňátka, fleecovými dečkami (opět ve dvou různých rozměrech) a fleecovými čepičkami. Vše našila a radost na oddělení tak udělala paní Hanka Hypšová, shodou okolností moje maminka a Emminčina babička. Stejně jako my chová k Podolí zvláštní sympatie, protože jí zde zachránili její srdíčko Emmí. Šila tedy opravdu zapáleně a s radostí.
Sestřička nám také prozradila, že zde začali pro nedonošené drobečky používat překrásné fleecové pelíšky, které jsou vycpané vatelínem, a ve kterých je miminkům moc příjemně. Do pelíšků se pak už nepoužívají ani ponožtičky, protože si miminko holé nožičky stimuluje dotykem o fleec. Když jsem ty překrásné pelíšky viděla, hned jsem si představila, jak v nich musí být útulno a krásně. Pro podolskou nemocnici jich několik vyrobila jedna ze sestřiček, ale není jich dostatek, a tak jsem si rovnou řekla o návod, nakonec tedy o číslo na sestřičku, která mi návod sdělí, abychom mohli pomoci a nějaké pelíšky pro nemocnici dovyrobit.
Věřím, že miminkům bude v dárečcích od nás moc příjemně a pomůžeme jim tak k psychické pohodě, která je pro jejich správný vývoj tak důležitá.
Hanka Zemanová

Předáno bylo z materiálu věnovaného pražskou společností Látky Mráz :
- 7x malá zavinka
- 4x velká zavinka
- 15x čepička fleec
- 8x malá deka fleec
- 5x velká deka fleec

2 komentáře:

  1. už visí i nástěnka!!! Hani, jste s Emminkou báječný a věřím, že dobré zprávy a dárečky od vás, potěší nové maminky !!!

    OdpovědětVymazat
  2. Hani, moc krásné, vaši mamince patří také velký dík.

    OdpovědětVymazat