24. prosince 2010

Jednoduchá háčkovaná srdíčka

Návod pro vás z anglického originálu přeložila paní Eva Ž. z Mimibazaru a s uveřejněním na těchto stránkách souhlasila.
Na výrobu použijeme přízi Camilla a háček č. 3.
Uháčkujeme 4 řetízková oka. Celé srdíčko háčkujeme do prvního oka tohoto řetízku. Nejdřív se uháčkuje něco, jako prodloužený dlouhý sloupek, ale ne dvakrát nahazovaný: jednou nahodíme, protáhneme okem řetízku, nabereme přízi, protáhneme, nahodíme, protáhneme prvním okem na háčku, zbytek háčkujeme jako dlouhý sloupek: opět nahodíme, protáhmeme dvěma oky na háčku, nahodíme a protáhneme všemi oky. Takže celý postup od začátku:
1. ŘADA: 4 řetízková oka - do prvního oka řetízku háčkujeme 3 prodloužené dlouhé sloupky, 3 dlouhé sloupky, 1 řetízkové oko, 1 prodloužené dlouhé sloupky, 1 řetízkové oko, 3 dlouhé sloupky, 3 prodloužené dlouhé sloupky, 2 řetízkové oko, ukončíme pevným okem, utáhneme. Nyní můžeme práci ukončit, protože máme hotové malinké docela roztomilé srdíčko. 
2. ŘADA: 3 řetízková oka - do prvního prodlouženého sloupku uháčkujeme 1 krátký sloupek a 1 polodlouhý sloupek. Do dalšího oka 3 polodlouhé sloupky, další oko 2 polodlouhé sloupky. Do následujících 4 ok uháčkujeme vždy 1 krátký sloupek. Následuje 1 řetízkové oko, do prodlouženého dlouhého sloupku na špici uháčkujeme klasický dlouhý sloupek, dále 1 řetízkové oko, 4 krátké sloupky, 2 polodlouhé sloupky, 3 polodlouhé sloupky, 1 polodlouhý sloupek +1 krátký sloupek (tj. od špice je to zrcadlově to samé co na začátku). Nakonec uháčkujeme 3 řetízková oka, protáhneme dírkou v srdíčku a ukončíme pevným okem. Utáhneme a hotovo. 

Žádné komentáře:

Okomentovat