29. července 2010

Návod na svetřík pro nedonošená miminka

A "nezničitelná" stále tvůrčí a aktivní maminka tří holčiček Petra Bilová, pro vás připravila návod na svetřík pro nejmenší předčasně narozená miminka. Velikost je přibližně na výšku 42 až 50cm. Svetřík se krásně přispůsobí, na malém mimi neplandá, rukávy se ohrnou. Tak držíme palce, ať se zadaří! Ať bude plést na svoje miminka anebo drobečky do nemocnic, pošlete nám fotky!

Návod:
vzor : okrajové oko ,4 oka hladce,2oka obratce .....krajové oko.
Zadní díl :
Nahodíme 62 ok a pleteme vzorem ,pleteme na jehlicích č 3 ,po 4cm přepleteme na jehlice č 3,5 a pleteme dále dle vzorku.
Po 20cm celkové výšky uzavřeme pro krční výstřih prostředních 18ok a obě strany dopletemě odděleně.
Na vnitřním okraji uzavřeme ve 2 řadě 1x 3 oka a zbylá oka po 22cm celkové výšce uzavřeme.


Přední díl:
Nahodíme 29 ok pleteme vzorem ,pleteme na jehlicích č 3 ,po 4cm přepleteme na jehlice č 3,5 a pleteme dále dle vzorku do výšky 18,5cm pak oka začneme ujímat na vnitřím okraji 3 oka,v každé 2 řadě uzavřeme 1x 3 oka,1 x 2oka a 3x 1 ,zbylá oka uzavřeme.
Druhý díl pleteme stejně, jen zrcadlově a nezapomeneme udělat 5 knoflíkových dírek.


Rukáv :
Nahodíme 36 okpleteme vzorem pleteme na jehlicích č 3 ,po 4cm přepleteme na jehlice č 3,5 a pleteme dále dle vzorku a po 3 cm přidáme na 40ok a rovnoměrně přidáme na každé straně tak abychom měli 50 ok na konci rukávu ty uzavřeme .Celková déka rukávu 15cm .
Zakončení: 
Sešijeme ramenní švy. Po obvodu krčního výstřihu nabereme odpovídající počet ok a pleteme ...vzor....a asi po 2cm oka uzavřeme. Vsadíme rukávy, sešijeme ostatní švy. Přišijeme knoflíky  a hotovo! Ať miminku sluší a zahřeje!
Kdybyste potřebovali podrobněji poradit, pište prosím na adresu: petravalkova@centrum.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat