26. května 2010

Pomoc v těžké chvíli - článek o projektu v Olomouckých listech

Nový článek o našem projektu vyšel v Olomouckých listech a to především díky podpoře "spřáteleného" kolektivu mateřského centra Heřmánek a Klubu dvojčat a vícerčat, který se stará o propagaci problematiky předčasného porodu a dvojčátek . Děkujeme!

K projektu Mámy pro mámy se připojilo novorozenecké oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. Projekt má pomoci rodičům předčasně narozených dětí překonat těžké období, během něhož je nutné o novorozence pečovat v inkubátoru na specializované jednotce intenzivní péče.
Do projektu občanského sdružení Nedoklubko se zapojují maminky s podobnou zkušeností i další dobrovolníci, kteří chtějí drobným vlastnoručně vyrobeným dárkem potěšit ženy po předčasném porodu. „V našem perinatologickém centru, kam jsou soustředěny rizikové porody z celého kraje, se ročně narodí kolem sedmdesáti dětí s hmotností pod 1500 gramů. Pod dva a půl kilogramu je jich ještě mnohem více,“ uvedl Lumír Kantor, primář novorozeneckého oddělení FNOL. „Tento zvrat v těhotenství bývá často nečekaný, náhlý a velice bolestný. Miminko váží mnohdy jen několik set gramů a bojuje o život v inkubátoru. Maminka velice obtížně snáší odloučení od děťátka, bezmocnost a osamocenost,“ vysvětluje koordinátorka Zuzana Staroštíková. V Olomouckém kraji se do projektu zapojila některá mateřská centra a Klub dvojčat a vícerčat Olomouc. Zázemí poskytuje MC Heřmánek v Olomouci- Holici. Více na mamypromamy.blogspot.com a www.nedoklubko.cz.

Žádné komentáře:

Okomentovat