18. února 2010

Návštěva Nedoklubka na neonatologickém oddělení ve FN Plzeň

Dnes nám v plzeňské nemocnici bylo přichystáno paní doktorkou Dortovou a jejími skvélými spolupracovníky velmi milé překvapení v podobě sálku plného maminek, sestřiček a lékařů z neonatologického oddělení.
Cesta za nimi ovšem nebyla zcela přímočará, jelikož jsem opět Prahou spíše bloudila, než projela :-). Má dítka, po "pouhých" třech hodinách jízdy :-), už zbaběle netoužila dále pokračovat na Plzeň a rozhodly se oželet mnou vychvalovaný výlet do západočeského městečka. Vysadila jsem je tudíž všechny čtyři u metra, aby se vrátily mašinkou domů (musím upřesnit, že jedno z nich je už plnoleté a cestovat vlakem zvládá docela samostatně :-) ). Vyzvedla jsem Lenku ( konečně, po několikerém průjezdu okruhem ) a mohly jsme uhánět ku Plzni!
V sálku nemocnice Lenka Novotná představila cíle a náplň našeho sdružení, poté měla velmi emotivní vystoupení předsedkyně mateřského centra Plzeňské panenky, které se rozhodlo do projektu Mámy pro mámy zapojit a nabídnout své prostory pro setkávání rodičů i tvorbu dárečků ( dodatečně a opětovně DĚKUJEME!) Tady najdete pár foteček:
Po prezentaci činnosti sdružení a projektu nás vrchní sestřička Dana Špidlenová provedla po oddělení JIP a roomingů.
Přiznávám, že jsem do Plzně odjížděla se značnými obavami o své emoce a zvládnutí návštěvy - nebyla jsem si jistá, jak dokáži po třech letech znovu přijmout prostředí neonatologického oddělení,  malá miminka, vystrašené maminky, inkubátory, přístroje ...
Byla jsem  překvapená příjemnou atmosférou. Na celém pracovišti je znatelná velká snaha a nadšení pro nové metody a přístupy k péči o miminka i maminky, a moje obavy se pomalu rozptýlily.
Obdivovala jsem v novém pavilonu převládající oranžovou a modrou barvu, nad obvyklou bílou, v pokojích maminek dřevěný nábytek namísto kovového, chovací "babičku", která má za "úkol" tulit miminka, u kterých maminka nemůže být, upřednostnění jemnějších rehabilitačních metod před Vojtovou terapií, psychologické konzultace s rodiči i personálem ....
    Na oddělení JIP jsme předaly dárečky, certifikát Mámy pro Mámy a malé ponožtičky. Dozvěděly jsme se, že mezi "nedostatkové" pomůcky  na oddělení patří šité rychlozavinovačky( prošité bavlněné nebo lněné čtvercové dečky 70x70cm) , červené přehozy přes inkubátor a pro miminka ponožky a čepičky.(Těch jsme zanechaly na oddělení dvacet párů a budeme se těšit, že se nabídnou další maminky ochotné k výrobě!)
   Upřímně děkujeme personálu plzeňské nemocnice za vřelé přijetí a jsme šťastni, že již mohou být první z  vašich dárků-poselstvé předané maminkám, které jsou se svými miminky na oddělení.

2 komentáře:

  1. Jo jo pěkně jsi to napslala..bylo to mooc milé:-) Všem dobrovolníkům/cím které na maminky myslí a šijí jim dárečky, moc děkujem...

    OdpovědětVymazat
  2. Pilně sleduji vaše cesty do neonatologických měst, je prima se dočíst, že v Plzni "snaha je" :-).

    OdpovědětVymazat