17. ledna 2010

Plstěné nebo látkové voňavé srdíčko

Plstěné výrobky jsou velice jednoduché, přitom vypadají efektně, potěší a dobře se s nimi pracuje. V návodu je použitá bílá plsť, vyberte si však jakoukoliv, vámi oblíbenou barvu a zkombinujte ji s vhodnou bavlnkou. Místo plsti můžete použít látku, raději pevnější:

Potřebujeme :
kousek plsti ( nebo látky ), cca 20cmx20cm, slabší
nůžky, bavlnku nebo perlovku, jehlu
kousek vaty, rouna nebo jiné výplně
stužku v barvě hodící se k vyrobenému srdci

1. Misku o průměru přibližně 10-15cm si obkreslíme na papír .
 2. Vzniklý kruh nakreslený na papíru vystřihneme a přeložíme papír napůl.
 3. Načrtneme si polovinu srdce.

4. Vystřihneme
5. Papírovou šablonu překreslíme 2x na plsť (rub a líc) a vystřihneme.
6. Pokud chceme mít srdce ozdobené výšivkou, musíme vzory vyšít nyní.
7. Oba dva díly položíme na sebe a začneme s obšíváním.
8. Zvolíme  kontrastní barvu bavlnky. Uděláme si uzlík a začneme první steh uvnitř, mezi srdíčky, abychom uzel schovali. Jehlu zapíchneme mezi srdíčky od spodu na líc, asi 0,5 až 1cm od okraje.
9. Pro steh zpátky (ze shora, z líce - dolů, na rub ) zapíchněme jehlu na úrovni prvního vpichu, provlékneme na rub, ale zcela neutáhneme až na látku.10. Tuto malou, vzniklou smyčku, oko, podebereme zespodu.

11.A nyní utáhneme ...


12. Téměř celé obšijeme , necháme si otvor, 3-4cm pro naplnění a po vycpání srdíčka, doobšíváme zbylou část lemu.
13. Hotovo! Pro lepší využití (zavěšení v inkubátoru, pověsit na zeď, jako přívěšek ....atd.) by se hodilo přišít mašli nebo stuhu ve stejné barvě jako plsť, či bavlnka. Pokud chcete použít léčivé aromatické oleje, nakapejte 2-3kapky na výplň srdce a to nejlépe vanilkový olej, jenž miminka uklidňuje a napomáhá tak rychlejší adaptaci. (použijeme pouze 100%, od kvalitních dodavatelů: Tilia Nobilis, Salus)
Děkujeme, že pomáháte !

2 komentáře:

  1. To srdíčko je prostě nááádhernéé:-)

    OdpovědětVymazat
  2. ó,děkuji...Nejsem zrovinka kreativec :-).Alespoň to snad bude povzbuzení pro maminky, že když jsem to jakžtakž zvládla já, jim se podaří vytvořit srdíčka ještě mnohem krásnější!A kdyby náhodou ne, vyrobení dárku je vyjádřením lásky a podpory ( jeho "umělecká hodnota" je vedlejší :-) )

    OdpovědětVymazat